AWS اخیراً اعلام کرد که توزیع‌های CloudFront از درخواست‌های نسخه 3 HTTP (HTTP/3) از طریق QUIC پشتیبانی می‌کنند. HTTP/3 اختیاری است و نسبت به نسخه‌های قبلی HTTP زمان پاسخ سریع‌تر و امنیت بالاتری را ارائه می‌دهد.

پشتیبانی HTTP/3 برای اتصالات کاربر نهایی بر روی s2n-quic ساخته شده است.
همچنین اجرای پروتکل اپن سورس QUIC  در Rust و برای بهبود عملکرد و تجربه کاربر نهایی با کاهش زمان اتصال و حذف انسداد خط طراحی شده است.
چانی یون، توسعه‌دهنده اصلی در AWS، نحوه عملکرد HTTP/3 را توضیح می‌دهد:

HTTP/3 از QUIC استفاده و بر بسیاری از محدودیت های TCP غلبه می کند و این مزایا را برای HTTP به ارمغان می آورد. هنگام استفاده از HTTP/2 موجود بر روی TCP و TCP ، TLS برای برقراری یک session بین یک کلاینت و سرور به یک دست دادن نیاز دارد، و TLS نیز برای اطمینان از ایمن بودن session به دست دادن خود نیاز دارد. هر handshake  باید یک رفت و برگشت کامل بین کلاینت و سرور انجام دهد، زمانی که کلاینت و سرور از نظر شبکه از هم دور هستند، ممکن است زمان زیادی طول بکشد. اما، QUIC تنها به یک handshake به منظور ایجاد یک session امن نیاز دارد.

یان کوی، مشاور سرویس ابر AWS، متعجب است:

آیا توزیع‌های مدیریت‌شده CloudFront مانند مواردی که توسط Amplify، AppSync و API Gateway مدیریت می‌شوند برای HTTP/3 فعال می‌شوند؟

اما از آنجایی که این یک تنظیم اختیاری و نه پیش‌فرض است، در حال حاضر به‌طور خودکار برای APIها در دسترس نیست. برای فعال کردن HTTP/3 در یک توزیع، مشتریان می‌توانند پیکربندی را با استفاده از کنسول، UpdateDistribution API یا یک الگوی CloudFormation تغییر دهند. کلاینت هایی که از HTTP/3 پشتیبانی نمی کنند همچنان می توانند با استفاده از نسخه های قبلی HTTP با توزیع های فعال HTTP/3 ارتباط برقرار کنند.

یون اضافه می کند:

HTTP/3 برای همه مشتریان CloudFront مزایایی را در قالب زمان‌های اتصال سریع‌تر، مالتی پلکس جریان، انتقال اتصال سمت مشتری، و رفت و برگشت کمتر در فرآیند handshake برای کاهش نرخ خطا، فراهم می‌کند.

روآن اودل، مدیر تمرین ابری در Versent، در توییتی نوشت:

من حدس می‌زنم این چیز خوبی است، اما ما هنوز باید همه را به HTTP/2 برسانیم… این IPv6 دیگری نخواهد بود، درست است؟

آمازون Cloudfront تنها شبکه تحویل محتوا (CDN) نیست که از استاندارد جدید پشتیبانی می کند، پشتیبانی QUIC و HTTP/3 در شبکه Cloudflare edge از سال 2019 در دسترس است. Google Cloud CDN و HTTPS Load Balancing از سال گذشته از HTTP/3 با ابر پشتیبانی می کنند. ارائه‌دهنده ادعا می‌کند که راه‌اندازی خود گوگل باعث کاهش تأخیر جستجو تا 2 درصد و زمان بازگرداندن ویدیو در YouTube به میزان 9 درصد شده است.

پشتیبانی HTTP/3 در تمام مکان‌های CloudFront edge در سراسر جهان بدون هزینه اضافی در دسترس است. برای اینکه کلاینت ها و توزیع ها از HTTP/3 استفاده کنند، کلاینت ها باید از TLSv1.3 و نشانگر نام سرور (SNI) پشتیبانی کنند. CloudFront از انتقال اتصال HTTP/3 پشتیبانی می‌کند تا به بیننده اجازه دهد بدون از دست دادن اتصال، شبکه را تغییر دهد.