در رویداد VMware Explore 2022 که اخیرا برگزار شد، VMware اعلام کرد که همکاری خود را با مایکروسافت در رابطه با Azure VMware Solution تقویت خواهد کرد. علاوه بر این، راه حل چندین به روز رسانی جدید از جمله در دسترس بودن طولانی دریافت کرد.

این تشدید همکاری به این معنی است که مشتریان اکنون می‌توانند Azure VMware Solution را به عنوان بخشی از VMware Cloud Universal، یک برنامه خرید و مدیریت مصرف انعطاف‌پذیر برای اجرای استراتژی‌های multicloud و یکپارچه‌سازی فناوری دیجیتال خریداری کنند.
علاوه بر این، مایکروسافت چندین به روز رسانی مهم را برای راه حل Azure VMWare که اکنون ارائه می دهد، از جمله در دسترس بودن گسترده:
  • اضافه شدن 24 منطقه به مناطق AZURE
  • پیش‌نمایش عمومی ذخیره‌سازی فایل‌های Azure NetApp برای بارهای کاری فشرده ذخیره‌سازی که در Azure VMware اجرا می‌شوند.
  • به طور کلی در دسترس بودن IP عمومی به قابلیت NSX Edge در 17 منطقه Azure. اکنون سه الگوی اصلی برای ایجاد دسترسی به اینترنت ورودی و خروجی به منابع در ابر خصوصی Azure VMware Solution وجود دارد.
  • پیش‌نمایش عمومی Enterprise VMware Cloud Director Services، به مشتریان دارای Azure VMware Solution که تحت توافقنامه Microsoft Enterprise مستقر شده‌اند، اجازه می‌دهد تا سرویس VMware Cloud Director را از VMware خریداری کنند.
  • در دسترس بودن عمومی Jetstream DR، به مشتریان امکان حفاظت از بازیابی برنامه های کاربردی حیاتی مورد نیاز برای کسب و کار را ارائه می دهد و در عین حال از ذخیره سازی ابری مقرون به صرفه مانند Azure Blob Storage استفاده می کند.
  • در دسترس بودن عمومی VMware vRealize Log Insight Cloud، سرویسی که مدیریت لاگ متمرکز، دید عملیاتی عمیق، تجزیه و تحلیل هوشمند، و بهبود عیب یابی و امنیت را ارائه می دهد.
  • در دسترس بودن VMware vSphere 7.0 به صورت نسخه گلوبال برای تمام استقرارهای ابری توسط Azure VMware.

جف وولسی، مدیر اصلی برنامه Azure Stack در مایکروسافت، در توییتی نوشت:

این راه حل بسیار قدرتمند است. می توانید VMware VM ها را در Azure و in-premises مستقر کنید و از ابزارهای vSphere که می شناسید استفاده کنید. شما می توانید Azure Arc را در سرورهای مجازی خود مستقر کنید تا مدیریت، امنیت و مدیریت چرخه حیات را ارائه دهید. Arc حتی چند ابری را به AWS، Google و غیره گسترش می دهد.

با توجه به در دسترس بودن Azure VM Solution به عنوان بخشی از VMware Cloud Universal، ضیا یوسف، معاون ارشد اکوسیستم استراتژیک و راه‌حل‌های صنعتی VMware، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

در دسترس بودن Azure VMware Solution از طریق VMware Cloud Universal، استفاده از راه حل Azure VMware را به عنوان بخشی از استراتژی چند ابری برای مشتریان آسان‌تر می‌کند. مشتریان VMware Cloud Universal انعطاف پذیری بیشتری برای اتخاذ راه حل Azure VMware با سرعت خاص خود برای سرعت بخشیدن به مهاجرت ابری، ساده سازی عملیات در حال انجام، مدرن سازی سریعتر برنامه ها و دستیابی به اقتصاد بهتر و در عین حال بهره مندی از یک مدل عملیاتی واحد در سراسر ابرها، به دست خواهند آورد.

در نهایت، جزئیات بیشتر در مورد Azure VMware در لندینگ پیج مربوط این سرویس و مستندات و جزئیات قیمت آن نیز، در صفحه قیمت گذاری موجود است.